• mail@3deling.com
  • +48 793 398 768
  • EN
  • DE
  • UA

Offshore

skanowanie 3D na morzu

Mamy duże doświadczenie w pomiarach inwentaryzacyjnych morskich (Offshore 3D) dużych instalacji morskich (platformy wiertnicze) oraz obiekty transportu morskiego (statki, tankowce, holowniki). Posiadamy wymagane szkolenia z zakresu BHP dla branży morskiej, akredytowane przez Opito & NOGEPA. Ponadto znając charakter sektora naftowego i gazowego, mamy stosunkowo krótki czas mobilizacji zespołu pomiarowego.

Na statkach przemysłowych, transportowych i pasażerskich często zachodzi potrzeba dokonywania napraw i modyfikacji w trybie awaryjnym podczas rejsu. Niestety, wprowadzanie nowych elementów lub zmiany położenia istniejących komponentów nie jest aktualizowane na bieżąco w dokumentacji jednostki. W takiej sytuacji skanowanie 3D staje się niezastąpione. Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie precyzyjnie i szybko zmierzyć wszystkie istotne elementy i urządzenia wymagane do prac projektowych, bez zakłócania normalnego działania jednostki lub ingerencji w zadania załogi.

Taka inwentaryzacja 3D umożliwia szybkie i precyzyjne wykonywanie pomiarów obiektów znajdujących się na morzu, które nie byłoby możliwe przy użyciu tradycyjnych metod. Przy zastosowaniu skaningu laserowego obiekty odwzorowywane są z dokładnością do 2 mm. Chmury punktów z pozyskanymi danymi mogą być importowane do różnych oprogramowań i wykorzystywane do planowania napraw, modelowania, analiz czy wektoryzacji.

Offshore – skanowanie 3D na morzu

Pomiary inwentaryzacyjne na morzu nie są łatwe. W 3Deling opracowaliśmy własne rozwiązanie do pomiarów punktów kontrolnych na obiekcie pływającym i jesteśmy w stanie dokładnie je pomierzyć tachimetrem precyzyjnym.

Element ten jest szczególnie trudny do przeprowadzenia pomiarów tradycyjnych i skaningu laserowego ze względu na brak stabilnego położenia urządzenia pomiarowego na wodzie. Dlatego wdrożyliśmy własną metodę  wyrównania sieci pomiarowej w przypadku, gdy tachimetr nie utrzymuje poziomu.

Nasz zespół specjalistów CAD posiada duże doświadczenie w modelowaniu i przetwarzaniu chmur punktów dla obiektów instalacji morskich oraz statków, często z wieloma szczegółami wyposażenia i orurowania.

Możemy przekształcić chmury punktów do prostych modeli 3D CAD, ale również możemy tworzyć inteligentne modele kompatybilne z Aveva PDMS, CADworx lub Open Plant.

Podobnie jak w przypadku lądowych obiektów przemysłowych, możemy wesprzeć fazę projektowania o analizę występowania potencjalnych kolizji, a nawet wykonać symulację optymalnych tras wylotowych dla rurociągów i symulować położenie urządzeń. Swoje opracowania dostosowujemy do indywidualnych wymagań klientów.

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA SKANINGU LASEROWEGO 3D:

CZAS

Krótszy czas pozyskania danych w porównaniu do klasycznych metod.

BEZPIECZEŃSTWO

Posiadamy szkolenia BHP dla pomiarów na statkach.

PRECYZJA

Mamy własne rozwiązanie dla pomiarów punktów kontrolnych na obiektach pływających.

ZARZĄDZANIE WODAMI BALASTOWYMI:

W 2004 r. przyjęto międzynarodową konwencję o kontroli i zarządzaniu wodą balastową i osadami statków (konwencja BWM) w celu wprowadzenia ogólnych regulacji mających na celu kontrolę przenoszenia organizmów w wodach balastowych. Po wejściu w życie traktatu woda balastowa musi być poddawana obróbce przed jej wypuszczeniem w nowe miejsce. Ograniczy to transfer gatunków obcych do nowych środowisk, co do tej pory negatywnie wpływało na ekosystemy morskie.

 

Konwencja BWM weszła w życie 8 września 2017 r.

3Deling oferuje szybkie i ekonomiczne rozwiązania pomiarowe, wspomagające instalację systemów do oczyszczania wód balastowych.

Polecamy też inne nasze usługi związane ze skanowaniem 3D, np.: cyfrowa fabryka.czy planowanie przestrzenne. 

SPORZĄDZAMY:

dokładne dokumentacje powykonawcze

dokumentacje do rekonfiguracji istniejącej przestrzeni

modelowanie projektowanego systemu

dokumentacja ISO wspierająca instalację

analizy kolizji

WIDEO:

INNE PROJEKTY W KATEGORII OFFSHORE:

Biuro w Krakowie

3Deling Sp z o.o.
ul. Wincentego Pola 7/46
31-532 Kraków, Poland
+48 793 398 768
mail@3deling.com

Biuro w Londynie

3Deling Laser Scanning
Services LTD
6 Artichoke Mews | London
SE5 8TS | UNITED KINGDOM
+44 7739 036 829
mail@3deling.com

Biuro w Norwegii

3Deling Norway As
Røynebergsletta 32
4033 Stavanger, Norway
+47 464 437 12
mail@3deling.com

Biuro we Lwowie

3Deling Systems LTD
Sakharova 42, Lviv
Office 511-512, 79012, Ukraine
+38 (097) 317 30 86
mail@3deling.com

Wyceny projektów:

Paweł Dudek
PL: +48 793 398 768
Robert Bell
UK: +44 7739 036 829
Rune Gjøse
NO: +47 464 437 12
Marta Kobryn
UKR: +38 (099)125 06 43

Portal Klienta:

Social Media:

stopka