• mail@3deling.com
  • +48 793 398 768
  • EN
  • DE
  • UA

Cyfrowa fabryka/bliźniak

3Deling systematycznie angażuje się w projekty z branży przemysłowej. Prowadzony przez nas proces inwentaryzacji rozpoczyna się od skanowania laserowego bieżącej konstrukcji i tworzenia dokumentacji powykonawczej. Następnie we współpracy z klientem uczestniczymy w procesie projektowania, by ostatecznie dokonać sprawdzenia zgodności projektu ze stanem faktycznym.

W przypadkach wielu projektów to etap końcowy. Zgromadzone dane są archiwizowane i niewykorzystywane przy przyszłych projektach, co w ogólnym rozrachunku potęguje koszty i powoduje utratę ciągłości każdego pojedynczego projektu.

W 3Deling myślimy bardziej globalnie i innowacyjne. Oferujemy stworzenie cyfrowej bazy danych elementów instalacji, tak zwaną Cyfrową Fabrykę (ang. Digital Plant), która integruje informację przestrzenną (model 3D) wraz ze szczegółową informacją (bazodanową) o konkretnym elemencie instalacji.

Klient zyskuje wtedy możliwość wykorzystania zebranych informacji nie tylko przy pojedynczym projekcie, ale w całym procesie zarządzania instalacją, co prowadzi do zwiększenia efektywności, oszczędności czasu i redukcji kosztów.

Digital Plant może być budowana na bazie istniejących formatów PDMS (AVEVA) lub PDS (Intergraph) lub tez za pomocą autorskiego dedykowanego oprogramowania rozwijanego przez 3Deling.

Dla klientów, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w zarządzaniu cyfrowymi bazami danych (Digital Plant), oferujemy szkolenia, doradztwo, a także pomoc w zakupie i dostosowywaniu oprogramowania do indywidualnych potrzeb.

KOMPLETNY CYFROWY BLIŹNIAK

Istnieją różne rozwiązania wizualizacji cyfrowego bliźniaka, ale większość z nich jest przydatna tylko wtedy, gdy dostępny jest pełny inteligentny model wszystkich zasobów. Jest to proces kosztowny, zwłaszcza gdy wdrażany jest na dużą skalę. Nasza platforma, WebPano – Wirtualna Fabryka, może być w pełni wykorzystana na początkowym etapie, tuż po zebraniu danych ze skanowania laserowego. Oto kilka kroków, w jaki sposób można wdrożyć kompletnego cyfrowego bliźniaka:

Wirtualna Fabryka

01

Skanowanie laserowe 3D

Jest to niezbędny pierwszy krok do zapewnienia kontekstu dla dalszych działań. Dane skanowania można skutecznie publikować w WebPano, a dostęp do usługi można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki internetowej (nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie).

02

Usługi serwisowe

Wiele procesów wewnętrznych można zoptymalizować za pomocą platformy WebPano – Wirtualna Fabryka, gdy dostępne są tylko dane skanowania. Oferujemy nieograniczoną liczbę zastosowań. Więcej informacji można znaleźć na stronie Webpano w sekcji:

Cyfrowy Bliźniak

Podczas gdy WebPano – Wirtualna Fabryka wykorzystuje już dane skanowania laserowego, klient może zdecydować się na pełne wdrożenie Cyfrowego Bliźniaka, w tym inteligentnego modelu 3D, oto dalsze kroki.

03

Modelowanie 3D

Modelowanie jest przeprowadzane etapami i odbywa się na zrekonstruowanych przekrojach. Modelowanie wykorzystuje sekcję CAD programu PDMS. Część terenu została przekonwertowana na model CAD.

04

O wiele więcej

Geometria 3D jest zsynchronizowana ze schematami rurociągów i oprzyrządowania. Model 3D i schematy 2D są na bieżąco aktualizowane. Rysunki ISO są generowane, a nie przerysowywane, co zmniejsza ryzyko błędu.

05

Cyfrowy Bliźniak

Kompletny model i baza danych. Na cyfrowym bliźniaku można przeprowadzać różne symulacje, w tym: główne prace budowlane, granice stref zagrożonych i niebezpieczne wycieki płynów lub analizę ryzyka produkcyjnego. Lepsze planowanie zasobów za pomocą dużych zbiorów danych w celu optymalizacji zarządzania obiektami i ich konserwacji.

digitaltwin

Dowiedz się więcej:

NASZE PRODUKTY I USŁUGI:

Schemat orurowania i oprzyrządowania

Modelowanie 3D

Projektowanie konstrukcji

Rysunki izometryczne rurociągów

Zaznaczanie stref zagrożenia

Karty technologiczne urządzeń

Schematy jednokreskowe, okablowania i obciążeń

Instrument Loop Diagrams

WIDEO:

INNE PROJEKTY W KATEGORII CYFROWA FABRYKA:

digital

Biuro w Krakowie

3Deling Sp z o.o.
ul. Wincentego Pola 7/46
31-532 Kraków, Poland
+48 793 398 768
mail@3deling.com

Biuro w Londynie

3Deling Laser Scanning
Services LTD
6 Artichoke Mews | London
SE5 8TS | UNITED KINGDOM
+44 7739 036 829
mail@3deling.com

Biuro w Norwegii

3Deling Norway As
Røynebergsletta 32
4033 Stavanger, Norway
+47 464 437 12
mail@3deling.com

Biuro we Lwowie

3Deling Systems LTD
Sakharova 42, Lviv
Office 511-512, 79012, Ukraine
+38 (097) 317 30 86
mail@3deling.com

Wyceny projektów:

Paweł Dudek
PL: +48 793 398 768
Robert Bell
UK: +44 7739 036 829
Rune Gjøse
NO: +47 464 437 12
Marta Kobryn
UKR: +38 (099)125 06 43

Portal Klienta:

Social Media:

stopka