• mail@3deling.com
  • +48 793 398 768
  • EN
  • DE
  • UA

Modelowanie 3D CAD

OFERUJEMY CAŁĄ GAMĘ MODELI 3D CAD W RÓŻNYCH FORMATACH I NA RÓŻNYCH POZIOMACH SZCZEGÓŁOWOŚCI

Złożoność chmury punktów i możliwość jej szerokiego wykorzystania jest wielką zaletą, jednak technologia posiada także kilka wad. Przede wszystkim wielkość zbioru danych. Większość aplikacji nadal wymaga konwersji chmury punktów do zbioru CAD (wpasowanie elementów geometrycznych w skanowane powierzchnie reprezentowane przez punkty).

Najnowocześniejsze oprogramowania oferują pomoc w formie półautomatycznych algorytmów wpasowania, jednak trzeba pamiętać, że proces ten musi być wspomagany przez ręczną weryfikację, więc ostatecznie nadal pozostaje bardzo czasochłonny.

 

Modelowanie 3D CAD w ofercie 3Deling

Przed przystąpieniem do sporządzenia modelu 3D należy zdecydować, na jakim poziomie szczegółowości ma zostać przedstawiony efekt finalny. Ma to, bowiem kluczowe znaczenie przy szacowaniu czasu i wpływa na cenę usługi.

Istnieje wiele niuansów związanych z modelowaniem.

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam idealnie dopasować metody działania do pożądanego efektu, co pozwala sprostać wszystkim indywidualnym potrzebom klienta. Możemy również dostarczyć oteksturowany model 3D z rzeczywistymi teksturami z wysokorozdzielczych zdjęć lub dopasować sztuczne faktury. Funkcja ta jest przydatna w niektórych zastosowaniach architektonicznych lub marketingowych.

Model CAD to tylko część naszej rozbudowanej oferty. Korzystając z doświadczenia w generowaniu projektów opartych na chmurze punktów, możemy zaoferować również: modele BIM, modele MESH 3D, modele instalacji  w oprogramowaniach PDMS, CADWORX I OPEN PLANT czy wirtualną rzeczywistość 3D (VR).

Oferujemy też własny serwis internetowy – WebPano, służący do udostępniania oraz przeglądania danych ze skanowania, a także trójwymiarowych modeli. Zapraszamy do kontaktu w celu dokładnego omówienia i wycenienia zamawianej usłu

Z ZAKRESU TRÓJWYMIAROWYCH MODELI DOSTARCZAMY:

model 3D CAD

oteksturowane modele 3D CAD

modele instalacji

mesh modele 3D

model BIM

Za pomocą odpowiedniego oprogramowania możliwe jest przedstawienie cyfrowe każdego obiektu, tzw. modelowanie 3D. Model CAD możemy wykonać w wielu formatach różniących się od siebie stopniem szczegółowości. Skanowanie laserowe obiektów i tworzenie na podstawie jego wyników trójwymiarowych modeli nazywane jest inżynierią odwrotną.

Skanery 3D próbkują powierzchnię obiektów poprzez wielokrotne skanowanie z wielu kierunków. Mogą mieć różne zasady działania, m.in.: pomiar czasu przebiegu odbitej wiązki (ToF) czy rzucanie wiązki lasera na obiekt, a następnie pomiar położenia punktu za pomocą kamery. Uzyskane w ten sposób parametry stanowią solidną bazę, na podstawie której powstają modele 3D CAD.

Model 3D CAD – zastosowanie

Usługa skanowania 3D to rozwiązanie często wybierane w przypadkach braku dokumentacji 3D oraz 2D danego obiektu. Zeskanować da się większość obiektów od budynków, statków czy samolotów po mniejsze przedmioty jak samochody, czy nawet paromilimetrowe detale. Niektóre z nich bywają trudniejsze, np. takie, które zawierają szklane elementy.

Jednak nasza firma dysponuje odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, by wykonać usługę skanowania i modelowania 3D, która spełni wszystkie oczekiwania klientów.

Rezultatem skanowania 3D jest najczęściej – chmura punktów, która jest potem przekształcana w model 3D CAD. Proces konwersji chmury w model 3d, czyli wektorowy zapis obiektów pomimo wielu usprawnień wciąż jest procesem mocno manualnym.

Może on być zapisany w różnych formatach, takich jak: DGN, DWG, IFCSłuży do dalszych prac inżynierskich, którymi mogą być m.in.:

tworzenie dokumentacji technicznej 2D

praca na bryłach lub powierzchni

modyfikacja modeli 3D

dalsze wytwarzanie detali na szerszą skalę

Modelowanie 3D – inżynieria odwrotna

Skanowanie 3D obiektu pozwala na wierną reprezentację jego rzeczywistej geometrii za pomocą chmury punków. Jednak bezpośredni wynik skanowania to zapis wielu milionów przestrzennych punktów, czasem posiadających dodatkową cechę w postaci koloru RGB lub B&W (czarno biały).

Aby móc wykorzystać skan 3D w projektowaniu, konieczna jest inżynieria odwrotna, czyli przekształcenie go w model CAD

Ten proces jest często dłuższy niż samo skanowanie 3D, a do tego wymaga specjalistycznego oprogramowania, które na rynku występuje w ograniczonej liczbie.

Używamy najlepszych oprogramowań do usług skanowania 3D CAD, bywa, że wykorzystujemy kilka z nich do jednej realizacji, aby osiągnąć oczekiwane przez klientów wyniki.

PROJEKTY – MODELE 3D CAD

3dcad

Biuro w Krakowie

3Deling Sp z o.o.
ul. Wincentego Pola 7/46
31-532 Kraków, Poland
+48 793 398 768
mail@3deling.com

Biuro w Londynie

3Deling Laser Scanning
Services LTD
6 Artichoke Mews | London
SE5 8TS | UNITED KINGDOM
+44 7739 036 829
mail@3deling.com

Biuro w Norwegii

3Deling Norway As
Røynebergsletta 32
4033 Stavanger, Norway
+47 464 437 12
mail@3deling.com

Biuro we Lwowie

3Deling Systems LTD
Sakharova 42, Lviv
Office 511-512, 79012, Ukraine
+38 (097) 317 30 86
mail@3deling.com

Wyceny projektów:

Paweł Dudek
PL: +48 793 398 768
Robert Bell
UK: +44 7739 036 829
Rune Gjøse
NO: +47 464 437 12
Marta Kobryn
UKR: +38 (099)125 06 43

Portal Klienta:

Social Media:

stopka